KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14752021
nr 1475 2021
Eva Bagge
(1871-1964), Sverige
Oljemålning, Interiör. Signerad EB -62. Olja på duk, 41x33 cm, yttermått inklusive ram: 48x40 cm
Eva Bagge, svensk målare född 1871, död 1964.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 20 juni 2022
kl 18:14:49
20/6 18:07:36
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer